Car Accident Lawyer

Gülten SAKALLI

 

 

Çünkü ben güneşsiz bir ülkede aydınlanamam, yaşayamam

Hepinizin bildiği gibi ülkesini seven bir Türk genciyim. Yapmak istediklerimin çoğunu yaptım sayılır ama şu son beş yıllık emeğime bakıyorum, hepsi çöpe atılmış durumda.

Ülkem adına çok üzülüyorum. Sağlıkta dönüşüm sonucu sosyal hak olan sağlığınız da aslında dönüşüme uğradı. Bunlardan haberdar olmadan gece yarısı ya da hemen resmi tatil dönüşü bir bakıyorsunuz ki resmi gazetede bir kanun yasa değişikliği.

Ama hanginiz resmi gazete takip ediyorsunuz ki? Dolayısı ile ruhunuz duymadan geleceğiniz hakkında kaderciliğe talip olmaya mahkûm oluyorsunuz.

TV’de izlediklerinizle de satılmış bir medyanın adice insanı "otçullaştırma" komplosuna alet oluyorsunuz. Siz yok sezaryen yasağı, yok tecavüz, yok kürtaj diye ahkâm kesen başbakanı izlerken aslında tek, tek gebe kalmadığınız çocuklarınıza kürtaj yapılmış oluyor. Çünkü sizin daha doğmamış çocuklarınız bile satılmış oldular...

Dış borç kat ve kat arttı! Özel sektör habire işçi çıkarıp duruyor! Arkadaşlar sağlık sektörü asla aç bırakmayacak sektörlerden ama koskoca bir holdinge ait hastanede çalışıyorum ve yabancı sermaye ile çalışan bir hastane! Kriz bahanesi ve başbakanımızın göstermiş olduğu enflasyon rakamlarını baz alarak yaklaşık 50 kişiye haydi yolun aydın(!) olsun dedi...

Uzun lafın kısası özetleyecek olursak; Ülkemi seviyorum, Türk olmakla gurur duyuyorum. Ama yol haritamızı beğenmiyorum. Mızmızım o yüzden. Bu seçilen yolun sonundaki tek parlaklık "ampul"den saçılan ışıktan başka bir şey değil, oysa bize güneş lazım.

Güneş ışığının sayısız faydasını sayabilirim size; kemikleri güçlendirir, büyüme gelişme için önemlidir, bağışıklık sisteminin güçlenmesi için gereklidir, O2 üretimi için kullanılır (yani HAYATTIR) Mikrop öldürücüdür, gece bile aydınlatır! (ayın ve yıldızların yüzeyinden yansımasıyla! Siz güneşe gitmek varken, bir ampul peşinde koşup duruyorsunuz.

Alkış size! İnsanlarımız güzel bir gelecek vaat ediyor kendilerine... ÜLKEME DELİ gibi AŞIK OLSAM DA, bu çizilen kaderi yaşamak istemiyorum...

Çünkü ben güneşsiz bir ülkede aydınlanamam, yaşayamam... Gülten SAKALLI / 14 Ocak 2013