Car Accident Lawyer

 

 

 

Değerli Salmanlı Dostlarım, 

Geçmişten günümüze baktığımızda gelen hükûmetler her kim olursa olsun belirli hizmet ve çalışmalar olmuştur.

Ancak gelinen noktada elimizdeki az veya çok bulunmakta olan haklarımız alınmıştır. Bu sadece Salman da değil daha çok küçük yerleşim birimlerine hizmet karşılığı verilen paralar büyük belediyede aktarılmaktadır.

İyi veya kötü Salman Belediyesi birçok çalışmalar yapmıştır. Tabi ki bu gücü oranında olmuştur.

Darmadağınık olan yerleşim yerimizde bile evinin önüne sadece yaz mevsiminde de olsun araba gitmeyen ev kalmamıştır. Bir hastanız olduğunda, acil isiniz çıktığında, yolunuz kapandığında elinizin altında bulunan Salman Belediyesi ne yazık ki uçup gitmiştir.

Şehirlerde oturan vatandaşlar belediyemize daha çok gelir olsun diye nüfuslarını köylerine aldırılmış sonuçta Ordu büyük Şehir oldu hikâyesiyle bizleri kandırmışlardır.

Artık her yardımı bize kilometrelerce uzak Ordudan Akkuş’tan bekleyeceğiz. Hepimize bol bol malzeme çıktı. Kahvelerde sohbetlerde konuşup duralım Akkuş Belediye başkanı kim olsun diye, ne far keder ki! Secim zamanı gelip doymaz karınlarını doyurup bize bol kepçeden nutuk atıp giderler. Bizlerde saatlerce dinleriz alkışlarız, kimi hemen dinden Allahtan namazdan, kimi özgürlük haktan hukuktan kimi bayraktan milliyetçilikten bahsedip bizi coşturdular ama hiç birine SEN SUNU YAPACAKTIN? Ne oldu diye soramayız. Sarsakta cevap alamayız veya başımıza ileride is gelir diye korkarız.  Onlar oylarını alır giderler biz bize kalırız dertlerimiz ile. Bir şeyler almak için hizmet almak için gerekiyorsa boş oy verilir, gerekiyorsa boykot edilir, gerekiyorsa adı sanı duyulmamış bir partiye ve ya bağımsız adaya oy verilir. Kaybedecek neyi kalmış ki Salmanınız yok, yol yok, hizmet yok! Keşke Samanlılar su bu parti diye aralarında bölünmeseler. Salman için kim iyi bir fikir atıp hizmet planı yapanı destekleyebilse.

Aranızda bulunamamış olmamda Salmandaki gelişmeleri takip edip hasret gideriyorum. Üzülerek tahmin ediyorum ki SALMAN BELEDIYESI nine gitmesi hepimiz için talihsizlik olmuştur. Daha iyi hizmet gelirse ki çok memnun olurum lakin buna hiç inanamıyorum. İnşallah yanılırım. Saygılarımla. Mürsel SAKALLI - www.salmankasabasi.com - 10 Mayıs 2013